FA14C0G1H223JNU06
DigiKeys produktnummer
445-180393-1-ND - Remsbit (CT)
445-180393-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA14C0G1H223JNU06
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 50V C0G RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA14C0G1H223JNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)