CGJ5F2C0G1H333J085AA
DigiKeys produktnummer
445-8216-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-8216-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGJ5F2C0G1H333J085AA
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 50V C0G 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CGJ5F2C0G1H333J085AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)