CGJ5C2C0G1H392J060AA
DigiKeys produktnummer
445-8208-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-8208-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGJ5C2C0G1H392J060AA
Beskrivning
CAP CER 3900PF 50V C0G 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3900 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGJ5C2C0G1H392J060AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)