CGJ3E2X7R1E224K080AA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CGJ3E2X7R1E224K080AA |
Beskrivning | CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.22 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CGJ3E2X7R1E224K080AA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Klassificeringar AEC-Q200 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Föråldrad | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |