CGJ2B2C0G1H030C050BA
DigiKeys produktnummer
445-13278-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-13278-1-ND - Remsbit (CT)
445-13278-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGJ2B2C0G1H030C050BA
Beskrivning
CAP CER 3PF 50V C0G 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGJ2B2C0G1H030C050BA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,020" (0,50mm)