CGB3B1X7S0G225K055AC har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TDK
I lager: 14 232
Datablad
2.2 µF ±10% 4V Keramiska kondensatorer X7S 0603 (metrisk 1608)
CGB3B1X7S0G225K055AC
DigiKeys produktnummer
445-15615-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGB3B1X7S0G225K055AC
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGB3B1X7S0G225K055AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg profil
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)