CGA8N2X7R2A684K230KA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CGA8N2X7R2A684K230KA |
Beskrivning | CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.68 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CGA8N2X7R2A684K230KA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Klassificeringar AEC-Q200 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Inte för nya designer | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 1812 (metrisk 4532) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,098" (2,50mm) |