CGA5L1X7R1E475K160DC
DigiKeys produktnummer
445-CGA5L1X7R1E475K160DCTR-ND - Remsa och spole (TR)
445-CGA5L1X7R1E475K160DCCT-ND - Remsbit (CT)
445-CGA5L1X7R1E475K160DCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA5L1X7R1E475K160DC
Beskrivning
AUTOMOTIVE GRADE,1206,X7R,25V,4.
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,075" (1,90mm)