CGA5L1X7R1E106K160AC
DigiKeys produktnummer
445-6990-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-6990-1-ND - Remsbit (CT)
445-6990-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA5L1X7R1E106K160AC
Beskrivning
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA5L1X7R1E106K160AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,075" (1,90mm)