CGA5C2NP01H223J060AA
DigiKeys produktnummer
445-12835-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12835-1-ND - Remsbit (CT)
445-12835-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA5C2NP01H223J060AA
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 50V NP0 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CGA5C2NP01H223J060AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)