CGA4J1C0G2A333J125AC
DigiKeys produktnummer
445-172691-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-172691-1-ND - Remsbit (CT)
445-172691-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA4J1C0G2A333J125AC
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 100V C0G 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA4J1C0G2A333J125AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)