CGA2B3X7R1V153K050BB
DigiKeys produktnummer
445-12254-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12254-1-ND - Remsbit (CT)
445-12254-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA2B3X7R1V153K050BB
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 35V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 35V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CGA2B3X7R1V153K050BB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)