CGA2B3X5R1A224M050BB
DigiKeys produktnummer
445-12161-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12161-1-ND - Remsbit (CT)
445-12161-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA2B3X5R1A224M050BB
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CGA2B3X5R1A224M050BB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)