CGA2B2NP01H270J050BA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 77 940
Datablad
Direkt
Taiyo Yuden
I lager: 200 107
Datablad
Vishay Vitramon
Similar
Murata Electronics
27 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
CGA2B2NP01H270J050BA
DigiKeys produktnummer
445-12132-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12132-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA2B2NP01H270J050BA
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CGA2B2NP01H270J050BA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)