CGA2B1X7R1C104K050BC
DigiKeys produktnummer
445-5613-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5613-1-ND - Remsbit (CT)
445-5613-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA2B1X7R1C104K050BC
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA2B1X7R1C104K050BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)