CAA572C0G3A663J640LJ
DigiKeys produktnummer
445-CAA572C0G3A663J640LJTR-ND - Remsa och spole (TR)
445-CAA572C0G3A663J640LJCT-ND - Remsbit (CT)
445-CAA572C0G3A663J640LJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CAA572C0G3A663J640LJ
Beskrivning
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.066 µF ±5% 1000V (1kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Staplad SMD, 2 J-Lead
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CAA572C0G3A663J640LJ Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Staplad SMD, 2 J-Lead
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,197" (6,00 x 5,00mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,272" (6,90mm)