C3216X6S1A476M160AC
DigiKeys produktnummer
445-6010-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-6010-1-ND - Remsbit (CT)
445-6010-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216X6S1A476M160AC
Beskrivning
CAP CER 47UF 10V X6S 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X6S 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C3216X6S1A476M160AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)