C3216X5R1A107M160AC
DigiKeys produktnummer
445-6007-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-6007-1-ND - Remsbit (CT)
445-6007-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216X5R1A107M160AC
Beskrivning
CAP CER 100UF 10V X5R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C3216X5R1A107M160AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)