C3216C0G2J561J085AA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C3216C0G2J561J085AA |
Beskrivning | CAP CER 560PF 630V C0G 1206 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 560 pF ±5% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C3216C0G2J561J085AA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Monteringstyp |
Artikelstatus Föråldrad | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,039" (1,00mm) |