C3216C0G2J101J060AA
DigiKeys produktnummer
445-2336-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-2336-1-ND - Remsbit (CT)
445-2336-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216C0G2J101J060AA
Beskrivning
CAP CER 100PF 630V C0G 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C3216C0G2J101J060AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)