C3216C0G2A472J085AA
DigiKeys produktnummer
445-2329-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-2329-1-ND - Remsbit (CT)
445-2329-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216C0G2A472J085AA
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V C0G 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C3216C0G2A472J085AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)