C1608X8R2A153K080AA
DigiKeys produktnummer
445-2511-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-2511-1-ND - Remsbit (CT)
445-2511-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X8R2A153K080AA
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 100V X8R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X8R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608X8R2A153K080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)