C1608X7S2A104K080AE | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C1608X7S2A104K080AE |
Beskrivning | CAP CER 0.1UF 100V X7S 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7S 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C1608X7S2A104K080AE Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Egenskaper Mjuk avslutning |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |