C1608X7R1V684M080AC
DigiKeys produktnummer
445-14242-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14242-1-ND - Remsbit (CT)
445-14242-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X7R1V684M080AC
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 35V X7R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±20% 35V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608X7R1V684M080AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)