C1608X7R1E105K080AB
DigiKeys produktnummer
445-5956-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5956-1-ND - Remsbit (CT)
445-5956-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X7R1E105K080AB
Beskrivning
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608X7R1E105K080AB Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)