C1608X6S1V684K080AB
DigiKeys produktnummer
445-14229-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14229-1-ND - Remsbit (CT)
445-14229-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X6S1V684K080AB
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 35V X6S 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±10% 35V Keramiska kondensatorer X6S 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1608X6S1V684K080AB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)