C1608X5R1E474M080AC
DigiKeys produktnummer
445-5145-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5145-1-ND - Remsbit (CT)
445-5145-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X5R1E474M080AC
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1608X5R1E474M080AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)