C1608C0G1H822J080AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 3 743
Datablad
Uppgradering
TDK
I lager: 3 447
Datablad
Uppgradering
8200 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
C1608C0G1H822J080AA
DigiKeys produktnummer
445-7403-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-7403-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608C0G1H822J080AA
Beskrivning
CAP CER 8200PF 50V C0G 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1608C0G1H822J080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)