C1005X7R1H104M050BB
DigiKeys produktnummer
445-5933-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5933-1-ND - Remsbit (CT)
445-5933-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1005X7R1H104M050BB
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1005X7R1H104M050BB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)