C1005X7R1E104K050EB
DigiKeys produktnummer
445-C1005X7R1E104K050EBTR-ND - Remsa och spole (TR)
445-C1005X7R1E104K050EBCT-ND - Remsbit (CT)
445-C1005X7R1E104K050EBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1005X7R1E104K050EB
Beskrivning
COMMERCIAL GRADE,0402,X7R,25V,0.
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)