C1005X5R1H473K050BB | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C1005X5R1H473K050BB |
Beskrivning | CAP CER 0.047UF 50V X5R 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C1005X5R1H473K050BB Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Serie | Egenskaper Låg ESL |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |