C1005X5R1C225M050BC
DigiKeys produktnummer
445-9076-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-9076-1-ND - Remsbit (CT)
445-9076-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1005X5R1C225M050BC
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
C1005X5R1C225M050BC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)