C1005NP02A121J050BA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Murata Electronics
I lager: 242 366
Datablad
120 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
C1005NP02A121J050BA
DigiKeys produktnummer
C1005NP02A121J050BA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1005NP02A121J050BA
Beskrivning
CAP CER 120PF 100V NP0 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1005NP02A121J050BA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)