C1005C0G1H331G050BA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C1005C0G1H331G050BA |
Beskrivning | CAP CER 330PF 50V C0G 0402 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 330 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C1005C0G1H331G050BA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Egenskaper Låg ESL |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Inte för nya designer | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Tolerans ±2% | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |