C0603X5R0J474K030BC har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 2 200 776
Datablad
Direkt
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 68 040
Datablad
Murata Electronics
0.47 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
C0603X5R0J474K030BC
DigiKeys produktnummer
445-13653-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603X5R0J474K030BC
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0603X5R0J474K030BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)