B82805A0363A250
DigiKeys produktnummer
495-7213-2-ND - Remsa och spole (TR)
495-7213-1-ND - Remsbit (CT)
495-7213-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B82805A0363A250
Beskrivning
XFMR FWD P-P DC/DC CONV 36UH SMD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Forward-omvandlare, dubbelverkande omvandlare för För DC/DC-omvandlare SMPS-transformatorer 500VAC Isolering 250kHz Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
B82805A0363A250 Modeller
Kategori
Induktans @ frekvens
36µH vid 50kHz
Tillverkare
TDK
Frekvens
250kHz
Serie
Arbetstemperatur
-25°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Storlek/dimension
L 0,315" x B 0,236" (8,00 x 6,00mm)
Typ
För DC/DC-omvandlare
Höjd - monterad (max)
0,224" (5,70mm)
Tillämpningar
Forward-omvandlare, dubbelverkande omvandlare
Footprint
L 0,315" x B 0,378" (8,00 x 9,60mm)
Spänning - isolering
500VAC