B72500E8140S160
DigiKeys produktnummer
495-4608-2-ND - Remsa och spole (TR)
495-4608-1-ND - Remsbit (CT)
495-4608-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B72500E8140S160
Beskrivning
VARISTOR 28V 5A 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
28 V 5 A Varistor 1 Kretsar Ytmontering, MLCV 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Ström - stötpuls
5 A
Tillverkare
TDK
Energi
0,03J
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
30 pF @ 1 MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Max AC-spänning
14 V
Grad
Automotive
Max DC-spänning
16 V
Godkännande
AEC-Q200
Varistorspänning (min)
22.4 V
Monteringstyp
Ytmontering, MLCV
Varistorspänning (typisk)
28 V
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Varistorspänning (max)
33.6 V