B66397Q0250K187
DigiKeys produktnummer
495-B66397Q0250K187-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B66397Q0250K187
Beskrivning
FERRITE CORE ETD 250NH N87
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Obelagd N87 Ferritkärnor ETD typ 2,354" (59,80mm) längd 0,870" (22,10mm) bredd Diameter 0,870" (22,10mm) höjd
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B66397Q0250K187 Modeller
Kategori
Mellanrum
Fördelad, med luckor
Tillverkare
TDK
Kärnfaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.38
Serie
Effektiv längd (le) mm
139.0
Förpackning
Bulk
Effektiv yta (Ae) mm²
368.0
Artikelstatus
Aktiv
Minimalt kärntvärsnitt (Amin) mm²
Kärntyp
ETD
Effektiv magnetisk volym (Ve) mm³
Leverantörens enhetsförpackning
ETD 59 x 31 x 22
Ytfinish
Obelagd
Material
N87
Höjd
0,870" (22,10mm)
Induktansfaktor (A)
250 nH
Längd
2,354" (59,80mm)
Tolerans
±10%
Bredd
0,870" (22,10mm)