B66371Q0250K187
DigiKeys produktnummer
495-B66371Q0250K187-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B66371Q0250K187
Beskrivning
FERRITE CORE E 250NH N87
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Obelagd N87 Ferritkärnor E typ 2,776" (70,50mm) längd 1,260" (32,00mm) bredd Diameter 1,307" (33,20mm) höjd
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B66371Q0250K187 Modeller
Kategori
Initial permeabilitet (µi)
2200
Tillverkare
TDK
Kärnfaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.22
Serie
Effektiv längd (le) mm
149.0
Förpackning
Bulk
Effektiv yta (Ae) mm²
Artikelstatus
Aktiv
Minimalt kärntvärsnitt (Amin) mm²
Kärntyp
E
Effektiv magnetisk volym (Ve) mm³
Leverantörens enhetsförpackning
E 70 x 33 x 32
Ytfinish
Obelagd
Material
N87
Höjd
1,307" (33,20mm)
Induktansfaktor (A)
250 nH
Längd
2,776" (70,50mm)
Tolerans
±10%
Bredd
1,260" (32,00mm)