B66344Q0250K187
DigiKeys produktnummer
495-B66344Q0250K187-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B66344Q0250K187
Beskrivning
FERRITE CORE E 250NH N87
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Obelagd N87 Ferritkärnor E typ 2,165" (55,00mm) längd 1,094" (27,80mm) bredd Diameter 0,984" (25,00mm) höjd
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B66344Q0250K187 Modeller
Kategori
Mellanrum
Fördelad, med luckor
Tillverkare
TDK
Kärnfaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.3
Serie
Effektiv längd (le) mm
124.0
Förpackning
Tråg
Effektiv yta (Ae) mm²
420.0
Artikelstatus
Aktiv
Minimalt kärntvärsnitt (Amin) mm²
Kärntyp
E
Effektiv magnetisk volym (Ve) mm³
Leverantörens enhetsförpackning
E 55 x 28 x 25
Ytfinish
Obelagd
Material
N87
Höjd
0,984" (25,00mm)
Induktansfaktor (A)
250 nH
Längd
2,165" (55,00mm)
Tolerans
±10%
Bredd
1,094" (27,80mm)