B65981Q0250K095
DigiKeys produktnummer
495-B65981Q0250K095-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B65981Q0250K095
Beskrivning
FERRITE CORE PQ 250NH N95 2PCS
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Obelagd N95 Ferritkärnor PQ typ 1,969" (50,00mm) längd 1,260" (32,00mm) bredd Diameter 0,984" (25,00mm) höjd
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B65981Q0250K095 Modeller
Kategori
Initial permeabilitet (µi)
3000
Tillverkare
TDK
Kärnfaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.342
Serie
Effektiv längd (le) mm
Förpackning
Bulk
Effektiv yta (Ae) mm²
Artikelstatus
Aktiv
Minimalt kärntvärsnitt (Amin) mm²
Kärntyp
PQ
Effektiv magnetisk volym (Ve) mm³
Leverantörens enhetsförpackning
PQ 50 x 50
Ytfinish
Obelagd
Material
N95
Höjd
0,984" (25,00mm)
Induktansfaktor (A)
250 nH
Längd
1,969" (50,00mm)
Tolerans
±10%
Bredd
1,260" (32,00mm)