B32774X8126K000
DigiKeys produktnummer
495-B32774X8126K000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B32774X8126K000
Beskrivning
CAP FILM 12UF 10% 800VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 µF Filmkondensator 800V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
EDA-/CAD-modeller
B32774X8126K000 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
L 1,240" x B 0,866" (31,50 x 22,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
1,437" (36,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - DC
800V
Tillämpningar
DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Egenskaper
Lång livslängd
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.8 mOhms