B32672Z5684K000
DigiKeys produktnummer
495-B32672Z5684K000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B32672Z5684K000
Beskrivning
CAP FILM 0.68UF 10% 520VDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF Filmkondensator 277V 520V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
EDA-/CAD-modeller
B32672Z5684K000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
L 0,709" x B 0,433" (18,00 x 11,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,728" (18,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - AC
277V
Tillämpningar
Effektfaktorkorrigering (PFC)
Märkspänning - DC
520V