B32643H1823J000
DigiKeys produktnummer
495-B32643H1823J000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B32643H1823J000
Beskrivning
82NF 5% 1600V MMKP BOXED
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.082 µF Filmkondensator 650V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,043" x B 0,413" (26,50 x 10,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,728" (18,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - AC
650V
Tillämpningar
Automotive
Märkspänning - DC
1600V (1,6kV)