B32642H0123J000
DigiKeys produktnummer
495-B32642H0123J000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B32642H0123J000
Beskrivning
12NF 5% 1000V MMKP BOXED
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.012 µF Filmkondensator 600V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,709" x B 0,197" (18,00 x 5,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - AC
600V
Tillämpningar
Automotive
Märkspänning - DC
1000V (1kV)