B32529C0684J289
DigiKeys produktnummer
495-B32529C0684J289CT-ND - Remsbit (CT)
495-B32529C0684J289TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B32529C0684J289
Beskrivning
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF Filmkondensator 40V 63V Polyester, polyetylentereftalat (PET), metalliserad - stackad Radial
EDA-/CAD-modeller
B32529C0684J289 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,177" (7,30 x 4,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,374" (9,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Märkspänning - AC
40V
Tillämpningar
Automotive, EMI, RFI-dämpning
Märkspänning - DC
63V