B32529C0684J289 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | B32529C0684J289 |
Beskrivning | CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.68 µF Filmkondensator 40V 63V Polyester, polyetylentereftalat (PET), metalliserad - stackad Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | B32529C0684J289 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Monteringstyp Genomgående hål |
Serie | Inkapsling/låda |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Storlek/dimension L 0,287" x B 0,177" (7,30 x 4,50mm) |
Artikelstatus Aktiv | Höjd - monterad (max) 0,374" (9,50mm) |
Kapacitans | Terminering PC-stift |
Tolerans ±5% | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |
Märkspänning - AC 40V | Tillämpningar Automotive, EMI, RFI-dämpning |
Märkspänning - DC 63V | Klassificeringar AEC-Q200 |