B32523Q3225J000
DigiKeys produktnummer
495-75689-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B32523Q3225J000
Beskrivning
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF Filmkondensator 160V 250V Polyester, polyetylentereftalat (PET), metalliserad Radial
EDA-/CAD-modeller
B32523Q3225J000 Modeller
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,043" x B 0,413" (26,50 x 10,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,650" (16,50mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
160V
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - DC
250V