ZWS300BAF-12
DigiKeys produktnummer
285-ZWS300BAF-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZWS300BAF-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ZWS300BAF-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
0.89
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, lastfördelning, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-265VAC
Storlek/dimension
L 7,09" x B 3,31" x H 1,65" (180,0 x 84,0 x 42,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Ström - Utgång 1
25 A