ZWS10B-12
DigiKeys produktnummer
285-ZWS10B-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZWS10B-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-265VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
ZWS10B-12 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Effektivitet
82%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, lastfördelning, PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 4,14" x B 1,97" x H 0,83" (105,1 x 50,0 x 21,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Ström - Utgång 1
900 mA